دوشنبه, 6 بهمن 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 133
مدیریت مصرف برق برای پایداری شبكه گاز خانگی مشتركان ضروری است
با توجه به سردی هوا و نیاز بیشتر مشترکان به گاز خانگی، مدیریت مصرف برق به منظور کمک به پایداری شبکه گاز ضروری است.

گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، سرپرست این شرکت در نشست مدیریت مصرف برق و گاز ضمن تشکر از میزبانی مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استانداری گفت: با آغاز فصل زمستان، مصرف گاز در کشور به میزان چشمگیری افزایش یافته است.

صادق زنده‌بودی افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از نیروگاه‎های تولید برق کشور گازی هستند باید با مدیریت مصرف برق، میزان نیاز به گاز برای تولید برق را کاهش داد تا از این طریق زمینه تأمین پایدار گاز مشترکان فراهم شود.
وی اظهار داشت: در این زمینه شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر تعدیل روشنایی معابر و اعمال مدیریت مصرف در ادارات کل استان را در دستور کار خود قرار داده است تا با  مصرف بهینه برق و در نتیجه کاهش مصرف نیروگاه‏‌های گازی، گاز بیشتری از پالایشگاه‎ها به شبکه سراسری گاز خانگی تزریق شود.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر ادامه داد: استان بوشهر با مدیریت بهینه مصرف برق، تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کرده و الگوگیری از این رویداد مهم زمینه‌ساز تقویت شبکه گاز مشترکان خانگی است.
زنده‌بودی افزود: به همین منظور ظرفیت رسانه‌های دیداری و شنیداری برای کاهش مصرف برق به‌کار گرفته می‌شود و با تحقق این مهم نیاز مشترکان خانگی گاز  به صورت پایدار در سطح کشور تأمین می‌شود و همچنین در صورت مشمول شدن در برق امید، از تخفیف صددرصدی این طرح بهره‌مند خواهند شد.
در این نشست که در محل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استانداری بوشهر برگزار شد، نمایندگانی از شرکت گاز، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، دفتر فنی استانداری، شهرداری مرکز استان، پلیس راهور، دفتر امور شهری و شوراها و اداره کل راهداری حضور داشتند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.6.0
    V5.6.6.0